Ana sayfa Etiketler Akp gerçeği

Etiket: akp gerçeği

Yalova Devlet Hastanesinde Büyük Yolsuzluk

Raporla doner sermaye vurgunu berlilendi..sgk-dolandiriliyor

Piyasalarda Nakit Sıkıntısı Yaşanıyor

PİYASALARDAKİ NAKİT SIKINTISI VE ÇEKLE ALIŞVERİŞTEKİ GÜVEN SORUNU SANAYİ SEKTÖRÜNÜDE ETKİLEDİ. Piyasalardaki nakit sıkıntısı ve çekle alışverişteki güven sorunu sanayi sektörünü de etkiledi. Polyar Grup...

Vatandaşı Böyle Soyuyorlar

Litresi 44 Kuruş Olan LPG'den 61 Kuruş Pay Alıyorlar

lpg

Vatandaşa Sürü Benzetmesi

AK Partili Cem Zor­lu'dan skandal benzetme!

koyun-vatandaslar

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Yeni Türkiye’de Her 3 Gençten Biri İŞSİZ

Siyasi gerilimle yavaşlayan ekonomik büyümenin faturası giderek ağırlaşıyor. En büyük bedeli ise iş ve aşını kaybeden dar gelirli ödüyor.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) dün açıkladığı veriler durumun aciliyetini ve ağırlığını bir kez daha ortaya koydu. TÜİK'e göre işsizlik oranı bu yılın ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre 1 puan artarak yüzde 11.3'e yükseldi. Bu oran dünya ekonomisinin tarihin en büyük kriziyle karşılaştığı 2010'dan sonra görülen Türkiye'deki en yüksek seviyeyi işaret etti. TÜİK'e göre son bir yılda işsiz sayısı 454 bin kişi artarak 3 milyon 259 bine yükseldi.

yeniturkiye-issizlik

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Türkiye Borca Battı; Protestolu Senetler Patladı

Türkiye Bankalar Merkezi Risk Merkezi'ne göre, 2014'te protesto edilen senet miktarı 1 milyon adede çıktı.

ekonomide-kriz

Türkiye’den yolsuzlukta yeni rekorlar kırdı

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün yaptığı Türkiye'nin yolsuzluk algısında rekor artış gösteren ülkelerden biri olduğunun açıklamasının ardından Araştırma şirketi Pew Research'da Türkiye'nin yolsuzluk algısında rekor artış gösteren üç ülke arasında olduğunudile getirdi.bayraktar-yolsuluk

Pew'e göre 7 yılda yolsuzluk endişesi 20 ülke içinde yüzde 20 arttı. Siyasilerin yolsuzluğa bulaşmış olmasının büyük sorun olduğunu düşünenlerin sayısı Türkiye'den yolsuzlukta yeni rekorlar kırdı'de 2007'de yüzde 37 iken 2014'te yüzde 62'ye yükseldi. Türkiye 25 puanlık artışla Malezya ve Gana'nın ardından Tanzanya'nın önünde yolsuzluk endişesi artışı liginde üçüncü sırada yerini buldu.

Türkiye tarımı böyle bitirildi

İşte rakamlarla son 12 yılda Türk tarımının nasıl çökertildiğinin ve ithalat bağımlısı olduğunun belgesi.. 2014 yılında yaşanan don ve kuraklık nedeniyle tarımsal...

ÖNE ÇIKANLAR