Ana sayfa Etiketler çanakkale

Etiket: çanakkale

Şehit ablasından AKP’li başkana sert tepki

AKP'li Akgül’ün şehitler için “Allah verdi Allah aldı” sözleri, şehit kardeşinin mezarını ziyarete gelen abla tarafından sert ifadelerle eleştirildi.

Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı anmaları kapsamında AKP’li Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül bu sabah Ankara Şehitliği’ni ziyaret etti. AKP’li başkanın şehitliği ziyareti sırasında şehitler için “Allah verdi, Allah aldı” şeklindeki sözleri şehit ailelerinin tepkilerine neden oldu.
sehit-ablasi

Çanakkale şehitlerine AKP’den büyük ayıp

Çanakkale'de Şehitler Abidesi'nin alt katında bulunan müze 9 yıldır açılamıyor.

Çanakkale Savaşları’nda şehit düşen Mehmetçikler anısına yaptırılan Şehitler Abidesi’nin alt katındaki müzenin iki bakanlığın uzlaşamaması nedeniyle 9 yıldır açılmadığı ortaya çıktı.

CHP'DEN SORU ÖNERGESİ

CHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Serdar Soydan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Çanakkale Savaşları’nda şehit düşen Mehmetçikler anısına yaptırılan Şehitler Abidesi’nin altındaki müze, onarım çalışması kapsamında 2006 yılında kapatıldı ve 9 yıldır da hala açılmamıştır” bilgisini verdi.

canakkale-sehitleri

Anıtkabir’de TARİHİ GÜN ! Türk Halkı Gerçek Liderine Koştu

Anıtkabir'de bir ilk yaşandı. Yirmi dört saat açık kalmasıyla birlikte ziyaretçilerine ikramlarda verilecek. İşte haberin devamı...

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü kutlamalarında "Önder Mustafa Kemal Atatürk"ün naaşının bulunduğu Anıtkabir'de bir ilk yaşandı.

anitkabir

ÖNE ÇIKANLAR