PAYLAŞ
bilal-erdogan

TÜRGEV vakfı altında Türkiye genelinde öğrenci yurtları açan Bilal Erdoğan, şimdi de özel okullar zincirinin sahibi oldu.

İstanbul’un Ümraniye semtinde hizmet vermekte olan şirketin çatısı altında İrfan Koleji, Ümraniye Anaokulu, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Madenler Ortaokulu, Atakent İlkokul ve Ortaokulu aktif hizmet verirken toplamda da bine yakın öğrenci sayısı bulunuyor.

3 Kasım’da gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında yönetime giriş yapan Bilal Erdoğan ayrıca İlim Yayma Vakfı kurucuları arasında da görev alıyordu.

12 milyon lira sermayesi bulunan Erdem Özel Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olan İsmet Ağan getirildi. Yine aynı üniversitede Mütevelli Heyeti Üyesi olan ve Kamu Aydınlatma Plaformu bağımsız üyesi olarak aktif görevine devam eden Mustafa Büyükabacı da şirket yönetiminde görevlendirildi.

KREDİYİ VEREN DE YÖNETİMİN İÇİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diğer büyük oğlu Burak Erdoğan’a gemi alması için kredi veren isim de yönetimdeki görevini aldı. Zamanının Albaraka Türk yöneticisi Turgut Simitcioğlu’nun verdiği krediyle Burak Erdoğan gemisinin parasını 10 yıl vadeli olarak krediyle ödemişti. Ayrıca Simitçioğlu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “30 yıllık dostum” dediği de biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here