Ana sayfa HABERLER ANALİZ Haberleri Kılıçdaroğlu’ndan Temiz Siyaset İçin TAKDİR EDİLECEK ADIM

Kılıçdaroğlu’ndan Temiz Siyaset İçin TAKDİR EDİLECEK ADIM

61
0
PAYLAŞ
chp-yolsuzluklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ailesi ile ilgili ortaya atılan iddiaların araştırılması için Meclis’te komisyon kurulmasını isteyecek. Hazırlanın önerge bugün Meclis’e sunulacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ailesi ile ilgili ortaya atılan iddialar üzerine kendisinin, eşinin, çocuklarının ve tüm yakınlarının varlıklarının araştırılması için Meclis’te komisyon kurulmasını isteyecek. Dün de CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de ‘usulsüz şekilde mal edinerek haksız yere zenginleştiklerine dair’ iddialarla ilgili kendisi ve eşi hakkında soruşturma başlatılması için suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun için hazırlanan önerge bugün meclise sunulacak.

İDDİALAR NEYDİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile eşiİstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi’nin dairelerinin bulunduğu rezidansta dairesi olduğu iddia edilmişti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da kızının rezidans dairesi almasıyla ilgili olarak, “Kızıma haram yememesini öğrettim, kul hakkı yememesini öğrettim, onlar bunu gayet iyi biliyorlar. Hepsi onurlular, pırıl pırıl insanlar. Onlarla gurur duyuyorum, onur duyuyorum. Onlar alınteriyle kazandılar, kul hakkı yemediler, hırsızlık yapmadılar. Onlarla gurur duyuyorum, onları seviyorum, onlarla her zaman övünç duyuyorum” demişti.

CHP’Lİ BAŞKAN KENDİSİ HAKKINDA SORUŞTURMA İSTEDİ

Dün de Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, basında yer alan “usulsüz şekilde mal edinerek haksız yere zenginleştiklerine dair” iddialara ilişkin, kendisi ve eşi CHPİstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi hakkında soruşturma başlatılması talebiyle suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet