Ana sayfa Etiketler Devlet

Etiket: devlet

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

CHP’li Yarkadaş: Atanan 1341 hakimin hepsi AKP’li, partimiz bu konuda gensoru...

Son yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 123 stajyer hakim ve savcı da ihraç edildi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP'nin konuyla ilgili bir gensoru...

Türkiye’deki hakimlerin verdiği 100 karardan 62’si yanlış

Yargıtay’a giden 100 davanın 62’sinde yerel mahkemenin verdiği karar değişiyor.

adalet

TÜRKİYE GERÇEĞİ: YÜZDE 65’İ VERGİ..

[caption id="attachment_4053" align="alignleft"]benzin-vergiTÜRKİYE GERÇEĞİ: YÜZDE 65'İ VERGİ..[/caption]95 Oktan kurşunsuz benzin fiyatının yüzde 65,55`i vergiden oluşuyor.

Şubat Ayında uluslararası piyasada Kurşunsuz Benzin 95 Oktan, Motorin ve Brent fiyatları yukarı yönlü bir trend izledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayınlanan Şubat ayı petrol ve LPG Piyasası Fiyatlandırma Raporu'na göre, Şubat ayı boyunca uluslararası piyasadaki fiyatlara bağlı olarak benzin ve motorin fiyatları ülkemizde artış gösterdi ve vergisiz bayi satış fiyatı ortalaması ay boyunca K. Benzin 95 Oktan için 1,49 TL/lt motorin için ise 1,61 TL/lt olarak gerçekleşti.

TRT Yağma Hasan’ın Böreği mi?

TRT yönetmeliğinin dün 17’inci kez değiştirilmesiyle “ballı” kadrolaşmaya kapı aralandı. Son değişiklikle TRT Genel Müdürü pek çok danışma kurulu kurup her birine...

TRT Kara Delik Gibi: Günde 4 Milyon Lira Yutuyor

Sayıştay raporuna göre TRT'nin 2014'te 691 milyon TL'lik yayın harcamasının yüzde 86,9'una denk gelen kısmını, satın aldığı programlar için dış yapım adı altında ödediği para oluşturdu.

trt

Sözcü’den Ağrı Manşeti: İstihbarat Uyudu Devlet Nerede!

[caption id="attachment_4209" align="alignleft"]devlet-neredeSözcü'den Ağrı Manşeti: İstihbarat Uyudu Devlet Nerede![/caption]PKK, Doğubayazıt’ta jandarma karakoluna 2 ton bomba yüklü traktörle intihar saldırısı düzenledi. 20 ve 21 yaşlarındaki iki Mehmetçik şehit oldu. Sözcü, istihbaratı sorguladı.

Sözcü, bugün "PKK'lı hainler traktöre yükledikleri 2 ton bombayla Ağrı'da karakolu havaya uçurdu... İstihbarat uyudu. DEVLET NEREDE!" manşetiyle çıktı.

ŞOK İddia ! Ak Parti 20 Bin Liraya Memuriyet Satıyor

CHP tarafından gündeme getirilen ve AKP'li yöneticilerinin yakınlarının KPSS'siz olarak kamu kurumlarına alınmasını öngören "VIP Torpil" skandalında ikinci perde.akparti-satiyor

ÖNE ÇIKANLAR