Ana sayfa HABERLER Ekonomi Gerçekleri Milleti Enayi Yerine Koyan Bakana İnat Doların Yükselişi Akaryakıt Fiyatlarını Yükseltti

Milleti Enayi Yerine Koyan Bakana İnat Doların Yükselişi Akaryakıt Fiyatlarını Yükseltti

28
0
PAYLAŞ
akaryakit-bakan

Dolar Fırladı; Benzin Zamlandı Sayın Bakan NE İŞ?

akaryakit-bakan

“Hisleri” kuvvetli Bilim ve Teknoloji Bakanı geçtiğimiz günlerde bomba bir açıklama yapmış ve dolardaki artışın vatandaşı etkilemediğini iddia etmişti. Ama bu sefer “hissedemedi” heralde…

“Ben hissettim, montaj” diyerek Türk Siyasi tarihine geçen Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, o müthiş açıklamalarına geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha eklemiş ve dolar kurundaki artışın vatandaşı etkilemediğini ileri sürmüştü.

Bakan Işık, “Kurdaki artış kamuoyu ve hane halkını etkilemiyor” demişti.

O, bu sözleri söylediğinde dolar 2.60 sevilerindeydi. Bugün dolar tüm zamanların rekorunu kırdı ve 2,71’i geride bıraktı.

Aslında bir bakıma gizli devalüasyon yaşıyoruz. Dolar arttıkça, TL’nin değeri düşüyor. Ve biz de kurbağa misali yavaş yavaş ısıtılan suda haşlandığımızı farkedemiyoruz.

3 AY ÖNCE DOLAR 2.20 İDİ, ŞİMDİ 2.70 CİVARINDA

Dolar birden değil de hergün bir iki lira artınca farkedilmiyor ama son 3 ay içinde Türkiye’de resmen bir devalüasyon oldu. Belki dolar birde 2.20’den 2.70’e fırlasa tepki biraz daha farklı olurdu ama yavaş yavaş yükselince kanıksanıyor.

DOLARIN YÜKSELMESİ, VATANDAŞI ETKİLEMİYOR”

Gelelim hisleri kuvvetli Sayın Bakan’ın açıklamasına… Fikri Işık, doların yükselmesinin vatandaşı etkilemeyeceğini iddia etmişti. Ancak dolar yükseldikçe, akaryakatı ithal eden Türkiye’nin faturası kabarıyor.

Bak Sayın Bakan, dolar son bir haftada 2.65’den 2.71’e fırladı. Benzine zammı hemen bindirdiniz.

Hani doların yükselince vatandaş bundan etkilenmeyecekti?

Neden benzin zamlandı? Ne iş?

https://twitter.com/yetkinyld