Ana sayfa HABERLER EKONOMİ Haberleri “Müteahhit Lobisi” – AKP’de Çatlak Büyüyor

“Müteahhit Lobisi” – AKP’de Çatlak Büyüyor

59
0
PAYLAŞ
muteahhit-lobisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski basın sözcüsü ve Hürriyet yazarı Akif Beki, AKP’nin son kongresine ağır eleştiriler yaptı.

muteahhit-lobisi

Beki bugünkü yazısında “parti içi gerilim siyaseti yürütüldü, yıpratma ve havlu attırma yöntemleri uygulandı, çileden çıkarmaktan canından bezdirmeye yıldırma ve pes ettirme taktikleri uygulandı, hele bir el altından imza toplama var ki hizipler ve kurultaylar partisi CHP’de bile eşine az rastlanır” derken partide bir “müteahhit lobisi” olduğunu dile getirdi.

Beki’nin yazısının ilgili bölümü :

3 gündür AK Parti kongresi için konuşulanlara bakıyorum; reis el koydu, dizginleri ele aldı, hakimiyetini pekiştirdi, MKYK listesini tümüyle kendi eliyle yazdı, her şeyi tek başına belirledi, Davutoğlu’na yakın isimleri tek tek çizdi, tulum çıkardı, Binali Yıldırım’ın adaylığını caydırıcı bir unsur olarak kullandı, ustalığını bir kez daha gösterdi, bilmem ne… Bu doğrultuda sürüp gidiyor tezahüratlar.

Birileri Erdoğan’a yaranmak nam ve hesabına bu havayı yayınca, lider sultasının tahkiminden giriliyor vesayetten çıkılıyor, emanetçilikten giriliyor vekaletçilikten çıkılıyor diye ekledi.

Binali Yıldırım, Davutoğlu’nun karşısına gerçekten çıksa ve iki aday arasında kıyasıya ama düzeyli, temiz, mertçe bir çekişme yaşansa bundan kötü olmazdı. AK Parti’yi de zayıflatmaz, tersine güçlendirirdi diye ekledi.

Oda TV