Ana sayfa HABERLER ANALİZ Haberleri AKP’ye Verdiğim Oylar HARAM OLSUN !

AKP’ye Verdiğim Oylar HARAM OLSUN !

137
0
PAYLAŞ

Adana’da çiftçilerin patates protestosu olaylı bitti!

Adana’da patates fiyatlarını protesto etmek isteyen çiftçiler ürettikleri ürünlerini yola boşalttı. AKP’ye oy verdim haram olsun’ şeklinde tepki gösteren üreticilerin eylemi üzerine gelen polis çiftçilere yumruklarla müdahale etti.

HABER VİDEOSU 

Patates fiyatlarını protesto eden çiftçilere polis saldırısı!

Adana’nın Seyhan İlçesi‘ne bağlı Büyükdilli Mahallesi’ne gelen çiftçiler, yaklaşık 10 çuvakl patatesi yola döküp, geldikleri traktör ve araçlarla yolu kapattı.

Üreticilerden Ertan Özkam patateslerin dönümünden 2 bin lira zarar ettiklerini ve sadece 700 liraya sattıklarını ifade etti.

‘AKP’YE VERDİĞİMİZ OYLAR HARAM OLSUN’

Bir diğer patates üreticisi Sefa Öztürk ise AKP’nin her ülkeye kafa tuttuğunu ve ihracatın giderek düştüğünü söylerken, verdiği oylar için ‘haram olsun’ şeklinde konuştu. Yaklaşık 1 milyon zarar ettiğini söyleyen Öztürk, ne sattıklarının faydasını gördüklerini ne de irtibatlarının kaldığını ifade etti.

POLİS ÇİFTÇİLERE YUMRUKLARLA SALDIRDI!

Eylemin son aermesinin ardından polis müdahalesi damga vurdu. Havaya ateş açan polis, uzun namlulu silahlarla çiftçilere adeta meydan okudu. Polisin gösterdiği sert tepki üzerine çiftçiye yumruklarla saldırınca olay daha da büyüdü.