Ana sayfa HABERLER Ak Parti İktidarında Garip Gurebadan Aldılar, Müteahhtlere Verdiler !

Garip Gurebadan Aldılar, Müteahhtlere Verdiler !

122
0
PAYLAŞ
TBMM’den sessiz-sedasız geçirilen elektrikteki kayıp-kaçak bedellerinin vatandaşın faturasına yüklenmesi ile ilgili olarak konuşan MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Özdağ, “garip gürebanın hakkını yedirmeyiz diye diye geldiler. Ama garip gürebanın hakkını yandaşlarına yedirmek için Melis’ten özel kanun çıkartıyorlar” dedi.

Elektrik iletim hatlarını özelleştirirken AKP hükümetinin kayıp-kaçakların ortadan kaldırılması ve bunun için yapılacak yatırımlar gözönüne alınarak kamuya ödenecek bedellerin belirlendiğini söyleyen MHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, ” Ama gördük ki, birçoğu yandaş müteahhitlerin olan elektrik dağıtımında gerekli yatırımı yapmayan kendi adamlarının zarar etmemesi için özel kanun çıkarttılar ve vatandaşın soyulmasını sağladılar” diye konuştu.

Prof. Dr. Özdağ, son dönemde havuz müteahhitleri olarak bilinen yandaş medyanın sözde(!) sahiplerinin özellikle enerji alanında özelleştirmeden aldıkları ihalelerle tahayyül bile edilemeyecek kadar para kazandıklarını ifade ederken, “Yerel mahkeme karar veriyor, kayıp-kaçak bedelleri vatandaşa yüklenemez diyor. Yargıtay bu kararı onaylıyor ama bu iktidar kalkıp Meclis’i de bu rezilliğe alet ederek kayıp-kaçak bedellerini vatandaşın faturasına yüklediler.

Üstelik iktidara gelirken garip-gürebanın hakkını yedirmeyiz diyerek iktidar oldular ve şimdi aleni garip-gürebanın hakkını yediriyorlar” diyerek Meclis’ten çıkan kanuna oy veren AKP milletvekillerini uyardı. Özdağ, MHP’nin iktidarı ile birlikte yaşanan bu fatura rezilliğine derhal son verileceğini, elektrikteki kayıp-kaçak oranlarının faturalara yansıtılmasını durduracaklarını ayrıca faturalardaki yüzde 2 TRT payının da kaldırılacağını sözlerine ekledi.