Ana sayfa HABERLER EKONOMİ Haberleri Hayvanat Bahçesinden Sonra TÜBİTAK’a Ağaç A.Ş.’den Atama

Hayvanat Bahçesinden Sonra TÜBİTAK’a Ağaç A.Ş.’den Atama

41
0
PAYLAŞ
tubitak-skandal

Hayvanat bahçesi müdürünün TÜBİTAK’a daire başkanı olarak atanmasından sonra skandal bir atamaya daha imza atıldı. Şimdi de İstanbul Belediyesi’ne bağlı Ağaç A. Ş.’de çalışan isim TÜBİTAK’ta insan kaynakları müdürü oldu.

Önce Hayvanat Bahçesi Müdürü, Daire Başkanı yapıldı. Şimdi de İstanbul Belediyesi’ne bağlı Ağaç A. Ş.’de çalışan Muhammed Ali Peru, bu önemli kurumun insan kaynakları müdürü oldu.

tubitak-skandal

Millet Gazetesi’nin haberine göre, AKP’nin en büyük siyasi kadrolaşması sessiz sedasızTÜBİTAK’ta gerçekleşiyor. Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar’ın Daire Başkanı yapılmasının ardından, şok bir atama daha yapıldı.

BİLİM ADAMLARINI ‘AĞAÇ İŞLERİNDEN’ TRANSFER EDİLEN İK MÜDÜRÜ SEÇECEK

TÜBİTAK’ta bilim adamlarının işe alınması işlemlerini yürüten İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ağaç işlerine bakan birimi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın İK çalışanı Muhammed Ali Peru atandı. Skandal atamalar gizli tutulurken çalışanlar yeni süreci ‘TÜBİT-AK’ dönemi diye adlandırdı.

İSPARK MUHASEBE ELEMANI TÜBİTAK BİLGEM’E MUHASEBE MÜDÜRÜ OLDU

İddiaya göre TÜBİTAK içerisindeki kadrolaşma Sakaryalılar Gurubu, Birlik Grubu ve Bilim Sanat Vakfı Gurubu gibi isimler adı altında yapılandı. Sakaryalılar’ın Selam Tevhid soruşturmasında da adı geçen, AKP danışmanı F.K. ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Ayrıca park eden araçlara fiş kesen İSPARK’ın muhasebe elemanı Süleyman Köse de TÜBİTAK BİLGEM’e muhasebe müdürü oldu.