Ana sayfa Etiketler Elektrik

Etiket: elektrik

Yüksek elektrik faturasında yeni oyun!

Vatandaşların yüksek elektirk faturası isyanı devam ederken Elektrik Mühendisleri Odası’ndan ortaya yeni bir iddia atıldı.

elektrik-soygun

Tarife oyunuyla elektriğe 1 Milyarlık gizli zam

Uzmanların yaptığı hesaplamaya göre sadece perakende hizmet ve kayıp-kaçak bedelleri üzerinden geçen yıl yapılan düzenlemelerle bazı şirketlere 1 milyar lira ek kaynak sağlandı.

elektrik-faturasi-soygunu

 

Kamunun elindeki elektrik dağıtım şirketlerinin tamamı, özelleştirme yöntemiyle satıldı. Özelleşme sonrası ucuz, kaliteli  ve kesintisiz elektrik hedeflenirken aradan geçen zaman içerisinde tam tersi bir süreç yaşandı.

Kiralık İşçilik Başlıyor !

Sendikaların ‘kölelik yasası’ olarak gördüğü tasarı, Meclis’ten geçti. İş yerindeki başka işçilerin hamilelik askerlik, yıllık izin ve hastalık halinde ise evlerde kiralık işçi çalıştırılabilecek.kiralik-iscilik

Kayıp – kaçak parasına yasal zorululuk geliyor

Elektrik abonelerinden alınan ‘kayıp-kaçak’ bedelleri yasal hale geliyor. Elektrik abonelerinden alınan ‘kayıp-kaçak’ bedelleri yasal hale geliyor.Hükümet elektrik piyasası kanunu ve...

Kaçak Elektriğin Bedelini Yine Vatandaş Ödeyecek

İşte Hükümet’in bize ödetmek için yasa hazırladığı kaçak elektriğin tüyler ürperten fotoğrafları...

elektrik-soygunu

Enerji Bakanlığından Açıklama :: Milletin 33 Milyarını yolduk..

Enerji Bakanlığı'ndan skandal gerekçe

Enerji Bakanlığı, Yargıtay’ın kararı üzerine elektrik abonelerinden toplanan kayıp-kaçak parasını hesapladı. Buna göre 2006 ile 2014 döneminde tüketicilerden 33 milyar TL kayıp-kaçak parası toplandı. Bakanlık, paranın abonelere ödenmemesi için ilginç bir gerekçe öne sürdü: Paranın boyutu çok büyük. Geri ödenmesi olası değil. Şirketler iflas eder.

elektrik-kayipkacak-parasi

ÖNE ÇIKANLAR