Ana sayfa Etiketler Emperyalizm

Etiket: emperyalizm

Türkiye’nin En Büyük Firmaları İflasın Eşiğinde

Tekstilden, inşaata, gıdadan, demir çeliğe bir dizi sektörden firmalar iflas erteleme isteğiyle mahkemelere başvurdu. İşte iflasın eşiğindeki dev firmalar.
iflas

Tam Bağımsız Türkiye..!!

[caption id="attachment_4173" align="alignnone"]kesisimTam bağımsız Türkiye..!![/caption]

Antiemperyalist Halk Cephesi Manifestosu

Emperyalizm yüzyıllardır dünyaya kan kusturuyor! Ancak her geçen gün bu uğursuzluğa karşı örgütlenme ve ortak hareket etme gereği tüm vicdanlarda ve tüm duyarlı kesimlerde derinden hissediliyor. Çünkü emperyalizm, varlığını sürdürmek için sürekli saldırıyor; saldırdıkça maskesi de hızla düşüyor. O saldırdıkça, insanlık ayağa kalkıyor, Antiemperyalist dalga çığ gibi büyüyor. Dünya tarihsel bir kırılmanın eşiğinden geçiyor; ve tarihsel sorumluluklarımız emperyalizme karşı olan herkesi ortak bir cephede buluşmaya çağırıyor.

Son 25 yılda, dünya daha yaşanmaz bir hale geldi. Ekonomik ve toplumsal dengesizlikler giderek artıyor; emperyalist (merkez) ülkeler dünyayı istikrarsızlaştırma ve çatıştırma politikalarını gün be gün uyguluyor, zayıf halkların ve devletlerin üzerine azgınca saldırıyor, onların topraklarını işgal ediyor ve sömürüyor. Başlıca politikaları ise böl/parçala/yönet.

emperyalizm

ÖNE ÇIKANLAR