Ana sayfa HABERLER GÜNDEM Haberleri Türkiye ile ilgili yapılan bu anket çok konuşulacak !

Türkiye ile ilgili yapılan bu anket çok konuşulacak !

94
0
PAYLAŞ
anket

Avrupa Birliği tarafından Türkiye’de yaptırılan anketin sonuçları dikkat çekti. Türkiye’de işler kötüye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 63’ü geçti.

Avrupa Birliği’nin kamuoyu araştırmalarından sorumlu birimi Eurobarometer tarafından hazırlanan bir çalışma Türkiye’de önümüzdeki bir yıla olumsuz bakıldığını, hükümete güvenmeyenlerin oranının güvenenleri geçtiğini, AB üyeliğine verilen desteğin ise dibe vurduğunu gösteriyor.

anket

Türkiye’de yapılan ankete göre önümüzdeki yılda genel olarak hayatının şimdikinden daha iyi olacağını düşünenlerin oranı bir önceki çalışmaya göre 5 puanlık düşüşle yüzde 25’e gelirlerken daha kötü olacağını düşünenlerin oranı 8 puanlık artışla yüzde 31’e yükseldi.

EN BÜYÜK TEHDİT TERÖR

Hürriyet Güven Özalp’ın Eurobarometer’in verilerine dayandırdığı haberine göre, ülkenin karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlar terör (yüzde 45), işsizlik (yüzde 40) ve ekonomik durum (yüzde 17) olarak sıralanırken kişisel sorunlar sıralaması işsizlik (yüzde 32), enflasyon (yüzde 23) ve terör (yüzde 23) olarak şekillendi.