Ana sayfa Etiketler Halk

Etiket: halk

ZAMLAR DURMUYOR! BENZİNE YİNE ZAM

Petrol fiyatlarındaki yükselişle birlikte akaryakıt fiyatlarına zam üzerine zam geliyor.

benzine-zam

Zamlar çifter çifter geliyor

Bugün motorine yapılan 6 kuruş zamdan sonra, yarından itibaren geçerli olmak üzere hem benzine hem motorine bir zam daha geldi. Benzine 14 kuruş, motorine 9 kuruş zam yapıldı.

Benzine 14 kuruş, motorine 9 kuruş zam yapıldı. Halk haklı olarak İndirim du kadar hızlı olmamıştı serzenişinde bulunuyor.

akaryakit-zamlar

Vergi Bombardımanı : Birçok ürünün ithalatına yüzde 25 ek vergi!

Bakanlar Kurulu, inşaat malzemelerinden, hırdavata, manikür-pedikür malzemeleri ve törpülerden, küçük mutfak aletleri ve kırtasiyeye kadar birçok ürünün ithalatına yüzde 25 ek vergi kondu.

yandas-vergi

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararda, "Ekli tabloda yer alan ve A.TR dolaşım belgesi eşliğinde ithal edilen Avrupa Birliği ve Türk menşeli olmayan eşyadan “Diğer Ülkeler” sütununda belirtilen oran üzerinden ek gümrük vergisi alınır.

Türkiye’nin En Büyük Firmaları İflasın Eşiğinde

Tekstilden, inşaata, gıdadan, demir çeliğe bir dizi sektörden firmalar iflas erteleme isteğiyle mahkemelere başvurdu. İşte iflasın eşiğindeki dev firmalar.
iflas

Türkiye ekonomisi alarm veriyor

Türk parası hızla değer kaybediyor, enflasyon artıyor. Ekonomi çevreleri, indirim beklenen faizlerde ise artış beklentisine girdi. İşte ekonomide son durum...

 
 
Taraf gazetesi yazarı Süleyman Yaşar, Türk ekonomisinin artık kriz sinyalleri verdiğini belirterek, enflasyonun patladığını, son 2 ayda Türk parasının yüzde 10 değer kaybettiğini ve indirim beklenen Merkez Bankası'ndan faiz artırımı gelebileceğini ileri sürdü.
 turkiye-ekonomisi

Sayıştay O Raporları Artık Kamuoyuna Açıklamayacak

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında bulunan 74 kamu işletmesinin denetim raporlarını Meclis’e gönderen Sayıştay, raporları kamuoyuna açıklamadı.

sayistay

Polis Sindirildi, Yolsuluk Operasyonları Durdu

"2013 yı­lın­da bü­yük öl­çek­li 232 yol­suz­luk so­ruş­tur­ma­sı ya­pıl­ma­sı­na kar­şın, 2014 yı­lın­da ope­ras­yon sa­yı­sı 6’ya in­miş. An­la­şı­lı­yor ki, po­lis “ba­şı be­la­ya gi­re­r” dü­şün­ce­siy­le yol­suz­luk­la­rın üze­ri­ne gi­de­mi­yor."

* 17-25 Ara­lık so­ruş­tur­ma­la­rın­dan son­ra bu ko­nu­la­rın (usul­süz­lük, yol­suz­luk) üze­ri­ne gi­dil­me­di­ği­ni ra­kam­lar da or­ta­ya ko­yu­yor.polis-yolsuzluk

Sözcü’den Ağrı Manşeti: İstihbarat Uyudu Devlet Nerede!

[caption id="attachment_4209" align="alignleft"]devlet-neredeSözcü'den Ağrı Manşeti: İstihbarat Uyudu Devlet Nerede![/caption]PKK, Doğubayazıt’ta jandarma karakoluna 2 ton bomba yüklü traktörle intihar saldırısı düzenledi. 20 ve 21 yaşlarındaki iki Mehmetçik şehit oldu. Sözcü, istihbaratı sorguladı.

Sözcü, bugün "PKK'lı hainler traktöre yükledikleri 2 ton bombayla Ağrı'da karakolu havaya uçurdu... İstihbarat uyudu. DEVLET NEREDE!" manşetiyle çıktı.

ÖNE ÇIKANLAR