Ana sayfa Etiketler Hukuksuzluk

Etiket: hukuksuzluk

Yeni Türkiye’de Her 3 Gençten Biri İŞSİZ

Siyasi gerilimle yavaşlayan ekonomik büyümenin faturası giderek ağırlaşıyor. En büyük bedeli ise iş ve aşını kaybeden dar gelirli ödüyor.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) dün açıkladığı veriler durumun aciliyetini ve ağırlığını bir kez daha ortaya koydu. TÜİK'e göre işsizlik oranı bu yılın ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre 1 puan artarak yüzde 11.3'e yükseldi. Bu oran dünya ekonomisinin tarihin en büyük kriziyle karşılaştığı 2010'dan sonra görülen Türkiye'deki en yüksek seviyeyi işaret etti. TÜİK'e göre son bir yılda işsiz sayısı 454 bin kişi artarak 3 milyon 259 bine yükseldi.

yeniturkiye-issizlik

Türkiye’deki hakimlerin verdiği 100 karardan 62’si yanlış

Yargıtay’a giden 100 davanın 62’sinde yerel mahkemenin verdiği karar değişiyor.

adalet

Metin Feyzioğlu: Sulh Ceza Hakimlikleri İktidarın Sopası Oldu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, gazeteci Hidayet Karaca ve polislerin tutuksuz yargılanması gerektiğini söyledi.sulhceza

Sulh Ceza hakimliklerinin iktidarın sopası haline geldiğinin altını çizen Feyzioğlu, "Bu iktidar, Türkiye'nin adalet mekanizmasının çivilerini tek tek sökmüştür. " dedi.

İşsizlikte korkutan yükseliş

Turkiye İstatistik Kurumu Ocak ayı işsizlik rakamlarını açıkladı.

turkiye-issizlik-artisi

İşsizkite Seçim Oyunu; TÜİK İşssizlik Rakamlarını Düşük Çıkarıyor

Türkiye’de işsizlliği yüzde 9.9 çıkartan TÜİK’in hesaplama yöntemini eleştiren Faik Öztrak, “Gerçeği saklıyorlar. Eski sistemle yapılsa yüzde 11’i bulur” dedi On yıldır...

Bir Ayda 182 Bin Kişi Daha İŞSİZ Kaldı

Rakamlar, Türkiye’nin ekonomik krizde olduğunu doğruluyor. Geçen yıl her ay artan sigortalı çalışan sayısı 2015’in ilk ayında sert bir şekilde düştü. 2014’ün...

Bakan’ın ‘Fıtrat’ Dediği İşsizlikte Gerçek Sayı 6 Milyona Dayandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ocak ayındaki işsizlik oranlarını yüzde 11.3 açıklarken, gerçekte bu rakamın yüzde 20'yi aştığı anlaşıldı.

İşsiz sayısı artarken devletin işsiz saymadığı önemli bir kitlede iş bekliyor. Son bir ayda iş aramadığı için işsiz sayılmayanlar ile iş umudunu kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. TÜİK verilerine göre 3 milyon 259 bin işsiz, 2 milyon 535 bin de ‘iş aramayıp çalışmaya hazır olan' kişi var. Bu kişiler de eklendiğinde işsizlik oranı yüzde 20.8'e yükseliyor.

akparti-isszilik

Asıl işsizlik yüzde 17.5

DİSK-AR TÜİK'in işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

akp-issizlik

ÖNE ÇIKANLAR