Ana sayfa Etiketler Kaçak saray

Etiket: kaçak saray

Onun Adı Saray Değil KAÇAK SARAY

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 1.37 katrilyon olarak açıkladığı AK Saray maliyetinin aslında, eski parayla 2.7 katrilyon olduğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması, ilk günden bu yana süren tartışmaları bir kez daha alevlendirdi.

Konuya ilişkin soruları cevaplayan Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, Ak Saray’ın kaçak olduğunu özellikle vurgulayarak, israf, şaşaa, gösteriş budalalığı şeklinde bir yaklaşımla çok büyük kamu kaynaklarının Saray’a aktarıldığını ifade etti.

kacaksaray

Mimarlar Odası: “Kaçak Saray” memlekete kış getirir

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın doğalgaz ile ısıtmasının “dudak uçuklatan maliyetini” açıkladı. Mimarlar “Kaçak Sarayı ısıtmanın bedeli 6 aylık 10 milyon lira” dedi.

Mimarlar Odası’nda bugün yapılan basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yönelik yeni açıklamalarda bulunuldu

kacak-saray

KAÇAK-Saray’ın Kapıları 40 Bin Öğretmenin Maaşına Denk

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın tek ve çift kanatlı kapılarının fiyatlarını açıkladı.

İki kanatlı 3,40 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğindeki kapılardan 170 adet bulunuyor. Bu kapılardan her birinin fiyatı ise 170 bin lira, toplam maliyeti 25 milyon lira. Oda'ya göre, Saray'daki tek kanatlı kapı sayısı ise 450, ayrıca 2 bin odanın her biri de 3 bin lira civarında. Saray'daki tüm kapıların yaklaşık maliyeti ise 100 milyon lira.kacak-saray

Kaçak Saray’ın Bir Günlük Elektrik Masrafı 40 Bin Lira

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın elektrik faturası dudak uçuklattı. 18 Aralık 2014 ile 18 Mart 2015 tarihleri arasında gelen faturalaraya göre elektriğe ödenen para 3 milyon 614 bin 684 TL.

Toplam maliyetinin 5 milyar TL’yi aştığı ileri sürülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın üç aylık elektrik faturası dudak uçaklattı.                      kacaksaray-elektrik

Kaç-Ak saray’ın ‘ithal’ camları 701 milyon liraya mal olmuş!

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine mahkemenin ‘yürütmeyi durdurma’ kararına rağmen inşa edilen ve ‘Ak Saray’ olarak adlandırılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın camlarının Amerika’dan ithal edildiği kamuoyuna yansımıştı.

kacaksaray-camlari

Kaç – Ak Saray’a bugüne kadar 150 dava açıldı

Meslek odaları, dudak uçuklatan maliyeti, bin 150 odası ve kaçak iddiaları ile gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın peşini bırakmıyor.

Ak Saray’a 150’nin üzerinde dava açıldığı belirlendi.

Resmi maliyeti 1 milyar 370 milyon lira olarak açıklanan ancak 5 milyar liraya mal olduğu iddialarıyla gündemden düşmeyen Ak Saray’a 150’nin üzerinde dava açıldığı ortaya çıktı.

kacak-saray

Ankara 5. İdare Mahkemesi’nin ana imar planına yürütmeyi durdurma kararı vermesinin ardından ‘kaçak’ konumuna düşen Ak Saray’a Atatürk Orman Çiftliği arazisine dolayısıyla çok sayıda meslek odası dava açtı.

Halka Yaşamak Haram : 1 Yıllık Zam Enflasyona Dayanamadı 4 Ayda...

TÜİK, enflasyonun nisan ayı itibariyle yüzde 4.71 arttığını açıkladı. Emekliye 2015 yılı için verilen 3+3’lük zammın büyük bölümü yılın ilk dört ayında enflasyona dayanamayarak erimiş oldu.

halk-oluyor

Bir Bunlar Eksikti, Kaçak Saray’a Tenis Kortu ve Halı Saha Yapılacak

Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği’nde yargı kararlarına rağmen inşaa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nınn peşini bırakmıyor. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Kaçak...

Ak Saray’dan Sonra Vahdettin Köşkü’ne de Milyonlar Akıyor

[caption id="attachment_5902" align="alignleft"]vahdettinAk Saray'dan Sonra Vahdettin Köşkü'ne de Milyonlar Akıyor[/caption]Cum­hur­baş­ka­nı Tay­yip Er­do­ğa­n’­ın İs­tan­bu­l’­da ça­lış­ma ofi­si ola­rak kul­lan­dı­ğı Vah­det­tin Köş­kü için ya­pı­lan har­ca­ma­lar, ka­çak sa­ra­yı arat­mı­yor.

Erdoğan’ın Ak Saray’ına dökülenpara yetmiyormuş gibi, 200 milyon liraya onarılanİstanbul’daki köşküne de 4.4 milyonluk avize alındı!..

ÖNE ÇIKANLAR