Ana sayfa Etiketler Kaçak

Etiket: kaçak

Onun Adı Saray Değil KAÇAK SARAY

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 1.37 katrilyon olarak açıkladığı AK Saray maliyetinin aslında, eski parayla 2.7 katrilyon olduğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması, ilk günden bu yana süren tartışmaları bir kez daha alevlendirdi.

Konuya ilişkin soruları cevaplayan Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, Ak Saray’ın kaçak olduğunu özellikle vurgulayarak, israf, şaşaa, gösteriş budalalığı şeklinde bir yaklaşımla çok büyük kamu kaynaklarının Saray’a aktarıldığını ifade etti.

kacaksaray

Mimarlar Odası: “Kaçak Saray” memlekete kış getirir

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın doğalgaz ile ısıtmasının “dudak uçuklatan maliyetini” açıkladı. Mimarlar “Kaçak Sarayı ısıtmanın bedeli 6 aylık 10 milyon lira” dedi.

Mimarlar Odası’nda bugün yapılan basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yönelik yeni açıklamalarda bulunuldu

kacak-saray

KAÇAK-Saray’ın Kapıları 40 Bin Öğretmenin Maaşına Denk

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın tek ve çift kanatlı kapılarının fiyatlarını açıkladı.

İki kanatlı 3,40 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğindeki kapılardan 170 adet bulunuyor. Bu kapılardan her birinin fiyatı ise 170 bin lira, toplam maliyeti 25 milyon lira. Oda'ya göre, Saray'daki tek kanatlı kapı sayısı ise 450, ayrıca 2 bin odanın her biri de 3 bin lira civarında. Saray'daki tüm kapıların yaklaşık maliyeti ise 100 milyon lira.kacak-saray

Kaçak Saray’ın Bir Günlük Elektrik Masrafı 40 Bin Lira

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın elektrik faturası dudak uçuklattı. 18 Aralık 2014 ile 18 Mart 2015 tarihleri arasında gelen faturalaraya göre elektriğe ödenen para 3 milyon 614 bin 684 TL.

Toplam maliyetinin 5 milyar TL’yi aştığı ileri sürülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın üç aylık elektrik faturası dudak uçaklattı.                      kacaksaray-elektrik

Kaç-Ak saray’ın ‘ithal’ camları 701 milyon liraya mal olmuş!

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine mahkemenin ‘yürütmeyi durdurma’ kararına rağmen inşa edilen ve ‘Ak Saray’ olarak adlandırılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın camlarının Amerika’dan ithal edildiği kamuoyuna yansımıştı.

kacaksaray-camlari

Bir Bunlar Eksikti, Kaçak Saray’a Tenis Kortu ve Halı Saha Yapılacak

Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği’nde yargı kararlarına rağmen inşaa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nınn peşini bırakmıyor. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Kaçak...

ÖNE ÇIKANLAR