Ana sayfa Etiketler Kamu

Etiket: kamu

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Sebze ve Meyve Fiyatları Ocak Ayında Arttı

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, "Ocak ayında sebze ve meyve fiyatlarına bağlı olarak gıda fiyatlarında ortalama yüzde 2,04 oranında artış yaşandı" dedi.

gida

Sayıştay O Raporları Artık Kamuoyuna Açıklamayacak

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında bulunan 74 kamu işletmesinin denetim raporlarını Meclis’e gönderen Sayıştay, raporları kamuoyuna açıklamadı.

sayistay

Memurlara kötü haber, MAAŞLAR DÜŞECEK

Hükümetin gelir vergisi dilimlerinde yaptığı artış, milyonlarca asgari ücretli ve memurun maaşında büyük düşüşlere neden olacak.

memur-maaslari

Kamuda Kiralama Adı Altında Soygun

Kamuda Kiralama Gideri Patladıkamu-kiralama

Kamuda Araç Saltanatının Dudak Uçuklatan Bedeli?

Devlette var 130 bine yakın makam aracı. Ankara-İstanbul arası 450 kilometre! Araçlar peş peşe dizilseler; Bir ucu Ankara’da, bir ucu İstanbul’da oluyor konvoyun.[caption id="attachment_4726" align="alignleft"]makamaraclarinin-bedeliKamuda Araç Saltanatının Dudak Uçuklatan Bedeli?[/caption]

Kamu Alımlarındaki Şikayet Sayısında Patlama

Kamu İhale Kurumu verilerine göre 2003 yılında mal ve hizmet alımları ile yapım işleri için kamu idareleri tarafından gerçekleştirilen alımların toplam tutarı 5.6...

CHP’li Böke: Kamuda İsraf ve Usulsüzlüklerin Bedeli 100 Milyar Lira

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke kamudaki israf, kamu ihalelerindeki usulsüzlükler ve makam saltanatının ülkeye yılda 100 milyar lira maliyeti olduğunu söyledi. Böke, “Bunu yapanların bize kaynak sorması tuhaf” dedi.
akparti-israf

Devletin mimarlık işleri AKP’li vekile akmış

[caption id="attachment_5263" align="alignleft"]devletin-mimarlikisleri-akplivekile-akmisDevletin mimarlık işleri AKP'li vekile akmış[/caption]Yassıada projesinin mimarı AKP Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a 5 yılda 78 gençlik merkezi ve 11 kentsel dönüşüm projelendirme işi verilmiş.

Yassıada ve Sivriada’nın Turizm- Kültürel Tesis Alanı olarak ilan edilmesinden sonra adaların yapişlet- devret modeliyle TOBB’a tahsis edilmesi sonucu hazırlanan otel, kongre merkezi, liman ve diğer turistik tesislerin mimari çizimini AKP Samsun Milletvekili Çiğdem Karaslan’ın eşiyle ortak olduğu Arme Concept şirketi gerçekleştirdi.

ÖNE ÇIKANLAR