Ana sayfa Etiketler Kit zararı

Etiket: kit zararı

Erdoğan’ın temelini attığı 27 milyon lira çöpe gitti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ‘imara aykırılık’ ve ‘mania hattı’ engeline takıldığı için 6 yıldır atıl bekleyen kulenin imar planı değişikliğini reddetti. İnşaatına 27 milyon lira harcanan 144 metrelik kule yıkılacak.

Ankara Keçiören’de temelleri 12 yıl önce atılan, imara aykırı olduğu gerekçesiyle ‘kaçak’ yapı olarak görülen Cumhuriyet Kulesi için Keçiören Belediyesi’nin hazırladığı imar plan değişikliği, önceki akşam Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geldi.

Meclis’in İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Keçiören Belediyesi’nin hazırladığı 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğini ‘planlama ilke ve esaslarına aykırı’ olduğu gerekçesiyle CHP, MHP ve BBP’li komisyon üyelerinin muhalefetine rağmen AKP’li üyelerin oylarıyla reddetti.

akparti-halkin-paralari

10 milyar lira buhar oldu

Meclis’te görüşülme takvimi sona eren KiT’lerin bir yıllık zararı kurumların ne kadar kötü yönetildiğini ortaya koydu.

10milyarlira-buharoldu

CHP KİT Komisyon üyeleri Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş ve Adana Milletvekili Turgay Develi zararı Yurt Gazetesi’ne değerlendirdi. Develi, “Bu zarar, buzdağının görünen yüzü. Asıl rakam daha yüksek” derken Sarıbaş ise “Devlet kurumları çiftlik gibi yönetiliyor” dedi.

ÖNE ÇIKANLAR