Ana sayfa Etiketler Proje

Etiket: proje

YIL DÖNÜMÜNDE, İŞTE KAPATILAN YOLSUZLUK SORUŞTURMALARI!

Türkiye geçen yıl 17 Aralık sabahına, 4 bakan çocuğuna yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yapılan operasyonla uyandı. İşte, o günden bu yana süreçte yaşananlar...

Bakan çocukları İranlı işadamı Reza Zarrab ve Ali Ağaoğlu gibi çok sayıda isim gözaltına alındı.

1

Yandaş Yazardan Skandal PKK tanımı

Abdulkadir Selvi’den skandal PKK tanımı

AKP sözcüsü gazetecilerden Abdülkadir Selvi canlı yayında skandal bir PKK tanımı yaparak "Silahlı mücadelesi olan Kürt siyasi hareketi" dedi.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız Bölge” programında Yeni Şafak Gazetesi Ankara temsilcisi Abdulkadir Selvi’nin terör örgütü PKK için “Silahlı mücadelesi olan Kürt siyasi hareketi” dedi.

Çözüm süreci ve seçim barajının konuşulduğu programda Abdulkadir Selvi’nin terör örgütü PKK için yaptığı tanım programa damgasını vurdu.

skandal-pkk-tanimi

Vatandaşın borcu son 12 yılda 52 kat arttı

Ekonomik göstergelerdeki bozulmaya en açık örnek, artan borçluluk olarak gösteriliyor.

turkiye-borca-batti

Ümit Kocasakal: Bu bir yasa değil rejim değişikliğidir

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, özgürlükleri ve anayasal hakları kısıtlayan ''İç Güvenlik Yasa Tasarısı''nı değerlendirdi. Kocasakal, ''Yapılmak istenen faşist, baskıcı, zorba sistemin yasallaştırılmasıdır. Bu aslında yasa değil, rejim değişikliğidir'' dedi.

Polis devleti olma yolunda son adım olarak nitelendirilen ve yurttaşların anayasal hakkı olan toplantı, gösteri ve protesto hakkı başta olmak üzere, telefonlarının dinlenmesi, savcı ve hakim kararı olmaksızın polise 48 saat gözaltı yetkisi verilmesi, toplumsal olaylarda yüzünü kapatanların 'terör örgütü üyesi' sayılacağı benzeri maddeler içeren ''İç Güvenlik Yasa Tasarısı''na tepkiler gün geçtikçe artıyor.

umit-kocasakal

Türkiye ile ilgili yapılan bu anket çok konuşulacak !

Avrupa Birliği tarafından Türkiye'de yaptırılan anketin sonuçları dikkat çekti. Türkiye'de işler kötüye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 63'ü geçti.

Avrupa Birliği’nin kamuoyu araştırmalarından sorumlu birimi Eurobarometer tarafından hazırlanan bir çalışma Türkiye’de önümüzdeki bir yıla olumsuz bakıldığını, hükümete güvenmeyenlerin oranının güvenenleri geçtiğini, AB üyeliğine verilen desteğin ise dibe vurduğunu gösteriyor.

anket

Türkiye Bankalarında Kredi Geri Ödeme Riski En Üst Düzeye Çıktı

Turizm ve enerji sektöründeki sıkıntılar ve Türk Lirası’ndaki değer kaybı sorunlu kredi sancısını giderek artırıyor.

banka-kredi

Türkiye artık bir parti devleti olarak yönetiliyor

Muharrem İnce : "Başbakan görünümlü müsteşar Davutoğlu"

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Cumhurbaşkanı partili, MİT Müsteşarı partili, vali, polis, jandarma partili. Al işte sana tam bir parti devleti. Türkiye artık bir parti devleti tarafından yönetilmektedir" dedi.

CHP Yalova il binasında basın toplantısı yapan Muharrem İnce, Türkiye gündemini değerlendirdi. Ülkenin parti devletine dönüştürüldüğünü öne süren İnce, "Türkiye bir hukuk devleti mi, bir parti devleti mi?" Cumhurbaşkanı partili, MİT Müsteşarı partili, vali, polis, jandarma partili. Al işte sana tam bir parti devleti. Türkiye artık bir parti devleti tarafından yönetilmektedir" ifadesini kullandı.
 
parti-devleti

TURGEV’e ‘yürü ya kulum’

TÜRGEV'in yurt olarak kullandığı kamu kaynaklı gayri menkul varlığı son iki yılda 4 kat büyüdü. Daha önce yurt tanıtımlarını katalog üzerinden yapan vakıf, artık tanıtımda ‘Google Maps’ kullanıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdağan'ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın, (TÜRGEV) kamu kaynaklı gayri menkul varlığı son iki yılda rekor seviyede artış gösterdi. Yaklaşık 5 bin lira ile kurulan TÜRGEV’in 2011 yılında vergi muafiyeti tanınmasıyla birlikte 2012 yılındaki maddi mal beyanı 156 milyon liraya ulaştı. Vakfa ait tespit edilebilen kamu kaynaklı yurt sayısı ise son verilere göre 23'e yükselmiş durumda. Yönetim Kurulu Başkanlığını Ahmet Ergün'ün yaptığı TÜRGEV'in kurul üyeleri arasında Bilal Erdoğan'ın dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük kızı Esra Albayrak, AKP İstanbul Milletvekilleri Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir gibi isimler de yer alıyor.

turgev-yolsuzluk

ÖNE ÇIKANLAR