Ana sayfa Etiketler Rant

Etiket: rant

Soma Holding’in 900 Milyon Dolarlık Rantına 1 Milyon Liralık Ceza!

Plan tadilatıyla inşaat hakkının 3 kat artırılarak 900 milyon dolar rant sağlanan Spine Tower projesine sadece 1 milyon 83 bin lira para cezası kesildi...[caption id="attachment_4240" align="alignnone"]soma-holdingSoma Holding'in 900 Milyon Dolarlık Rantına 1 Milyon Liralık Ceza![/caption]

Sayıştay O Raporları Artık Kamuoyuna Açıklamayacak

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında bulunan 74 kamu işletmesinin denetim raporlarını Meclis’e gönderen Sayıştay, raporları kamuoyuna açıklamadı.

sayistay

İstanbul’u Kendi Zimmetine Geçirmiş

Erdoğan Bayraktar’ın yerine 1999 yılında KİPTAŞ’a genel müdür olarak atandığında 4.5 dönümlük tarlası olan İsmet Yıldırım ve ailesinin malvarlıkları dudak uçuklatıyor.

istanbulu-elegecirmis

İBB’den turistik imar kıyağı

[caption id="attachment_4107" align="alignleft"]ibbİBB’den turistik imar kıyağı[/caption]İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi, AKP’li eski belediye meclis üyesi işadamına, imar planlarını değiştirerek otel izni verdi.

İBB Planlama Müdürlüğü’nün söz konusu talebi, uygulamadaki plan notlarına ve imar yönetme İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi, AKP’li eski belediye meclis üyesi işadamına, imar planlarını değiştirerek otel izni verdi.

 

Erdoğan’ın damadına büyük petrol kıyağı

Gazeteci Tolga Tanış’ın “Potus ve Beyefendi” kitabında yer alan belgelere dayalı iddialara göre Powertrans şirketi, 2011’de Kürt bölgesindeki petrolü taşıma işini üstlendi.erdoanin-damadima-kiyak

Erdoğan servetine servet kattı

Merkez Bankası'na sürekli meydanlarda laf söyleyen Erdoğan mal beyanına göre servetine servet kattı.

Erdoğan’ın 2014 mal beyanına yansıyan 200 bin doları Merkez Bankası ve faiz oranlarıyla ilgili yaptığı sert yorumları sayesinde 8 ayda 94 bin TL arttı.erdoganin-serveti

Cemaat’e milyon dolarlık rant, neyin karşılığı verildi

Kayseri Kocasinan Belediyesi'nin, bir daire parasına 166 Bin m2 arsayı Cemaat'e yakınlığıyla bilinen Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'na verdiği ortaya çıktı.

cemaat

Bayraktar’ın Kıyak Kentsel Dönüşüm Rantı

BAYRAKTAR'A 72 TRİLYONLUK KENTSEL DÖNÜŞÜM KIYAĞI

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve ailesinin 2 yıl önce 42 milyon liraya aldığı Koşuyolu’ndaki 10 dönümlük arsa tek bir binayla kentsel dönüşüme sokuldu.

Yaklaşık 50 milyon lira vergi muafiyeti sağlanan arsadan Bayraktarlar 114.4 milyon lira gelir elde edecek. 2 yıllık kârları ise 72.4 milyon lira.

bayraktara-muthis-rant

ÖNE ÇIKANLAR