Ana sayfa Etiketler Saray

Etiket: saray

Saray’da Çalışanlar: Açıklanan Maliyet Devede Kulak

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen ve kamuoyunda ‘Ak Saray’ olarak adlandırılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın kalem kalem maliyetlerini açıklayarak kamuoyu oluşturan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden yeni bir açıklama geldi.

kacaksaray-maliyetleri

Onun Adı Saray Değil KAÇAK SARAY

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 1.37 katrilyon olarak açıkladığı AK Saray maliyetinin aslında, eski parayla 2.7 katrilyon olduğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması, ilk günden bu yana süren tartışmaları bir kez daha alevlendirdi.

Konuya ilişkin soruları cevaplayan Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, Ak Saray’ın kaçak olduğunu özellikle vurgulayarak, israf, şaşaa, gösteriş budalalığı şeklinde bir yaklaşımla çok büyük kamu kaynaklarının Saray’a aktarıldığını ifade etti.

kacaksaray

Mimarlar Odası: “Kaçak Saray” memlekete kış getirir

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın doğalgaz ile ısıtmasının “dudak uçuklatan maliyetini” açıkladı. Mimarlar “Kaçak Sarayı ısıtmanın bedeli 6 aylık 10 milyon lira” dedi.

Mimarlar Odası’nda bugün yapılan basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yönelik yeni açıklamalarda bulunuldu

kacak-saray

KAÇAK-Saray’ın Kapıları 40 Bin Öğretmenin Maaşına Denk

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın tek ve çift kanatlı kapılarının fiyatlarını açıkladı.

İki kanatlı 3,40 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğindeki kapılardan 170 adet bulunuyor. Bu kapılardan her birinin fiyatı ise 170 bin lira, toplam maliyeti 25 milyon lira. Oda'ya göre, Saray'daki tek kanatlı kapı sayısı ise 450, ayrıca 2 bin odanın her biri de 3 bin lira civarında. Saray'daki tüm kapıların yaklaşık maliyeti ise 100 milyon lira.kacak-saray

Kaçak Saray’ın Bir Günlük Elektrik Masrafı 40 Bin Lira

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın elektrik faturası dudak uçuklattı. 18 Aralık 2014 ile 18 Mart 2015 tarihleri arasında gelen faturalaraya göre elektriğe ödenen para 3 milyon 614 bin 684 TL.

Toplam maliyetinin 5 milyar TL’yi aştığı ileri sürülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın üç aylık elektrik faturası dudak uçaklattı.                      kacaksaray-elektrik

Kaç-Ak saray’ın ‘ithal’ camları 701 milyon liraya mal olmuş!

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine mahkemenin ‘yürütmeyi durdurma’ kararına rağmen inşa edilen ve ‘Ak Saray’ olarak adlandırılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın camlarının Amerika’dan ithal edildiği kamuoyuna yansımıştı.

kacaksaray-camlari

İşte AK SARAY’ın Kalem Kalem Gerçek Maliyeti?

Masrafı Erdoğan 1 milyar dolar, Maliye Bakanı 1.4 milyar lira, Mimarlar Odası ise 5 milyar lira olarak açıkladı.

kacak-saray

Halka Yaşamak Haram : 1 Yıllık Zam Enflasyona Dayanamadı 4 Ayda...

TÜİK, enflasyonun nisan ayı itibariyle yüzde 4.71 arttığını açıkladı. Emekliye 2015 yılı için verilen 3+3’lük zammın büyük bölümü yılın ilk dört ayında enflasyona dayanamayarak erimiş oldu.

halk-oluyor

ÖNE ÇIKANLAR