Ana sayfa HABERLER Ak Parti İktidarında Kardeşim aklanmak için Ak Parti adayı oldu

Kardeşim aklanmak için Ak Parti adayı oldu

213
0
PAYLAŞ
akparti-aklama

HDP’nin Bitlis ikinci sırada milletvekili adayı olan Mahmut Celadet Gaydalı, kardeşi Edip Safter Gaydalı’nın kendini aklamak için AKP’den aday olduğunu söyledi.

Türkiye’de’de 7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçiminde HDP’nin Bitlis ikinci sırada milletvekili adayı olan Mahmut Celadet Gaydalı, kardeşi Edip Safter Gaydalı’nın kendini aklamak için AKP’den aday olduğunu söyledi. Mahmut Celadet Gaydalı, “Siyasette zikzaklar yaparak, belli bir istikamet olmadan gitmek etik değildir” dedi.

HDP’nin diğer adaylarıyla birlikte yaptıkları çalışmaları anlatan Mahmut Celadet Gaydalı’ya gazeteciler, AKP’den ikinci sırada milletvekili adayı olan kardeşi Edip Safter Gaydalı ile ilgili görüşlerini sordu. Eski ANAP ve DYP’de politika yapan kardeşiyle ilgili olarak Mahmut Celadet Gaydalı, “Kardeşim herhalde kendini aklamak için Ak Partiden aday oldu. Başka da diyeceğim bir şey yok. Siyasette zikzaklar yaparak, belli bir istikamet olmadan gitmek etik değildir bence. Değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum” dedi.

Oda TV