Ana sayfa HABERLER Ak Parti İktidarında AKP 300 bin kişiyi daha sınavsız memur yaptı

AKP 300 bin kişiyi daha sınavsız memur yaptı

89
0
PAYLAŞ
akplinin-torpilleri

2011 yılından beri AKP’nin sınavsız, mülakatsız 300 bin kişiyi kadroya aldığını dile getiren MHP’li Lütfi Türkkan’ın sözleri akıllara AKP KPSS’yi bunun için mi kaldırmak istiyor sorusunu getirdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 2011’den beri sınavsız ve mülakatsız 300 bin kişinin devlet memuru olarak aldığını açıkladı.

Lütfü Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, binlerce öğretmen adayı yıllardan bu yana atanmayı beklerken, birçok üniversite mezunu memur olmak için ders çalışırken “AKPlilerin yakınlarını KPSS’siz devlet memurluğuna ataması” iddialarına kamuoyunun büyük tepki gösterdiğini dile getirdi. İstisnai kadrolar ile ilgili değişikliğin zaman kaybetmeden yapılması gerektiğini dile getiren Türkkan, bu konuda kanun teklifi verdiğini harılattı.

Türkkan, “İstisnai kadrolara atamalarda sınav koşulu getirilmeli, istisnai kadro tanımı kanundan çıkartılmalı” diye konuştu. Türkkan “sözleşmeli personel” uygulamasının da KPSS koşulu aranmadan kamuya memur almanın en kısa yolu haline geldiğini, 2011’den beri bu yolla 300 bin kişinin sınavsız ve mülakatsız kadroya alındığını iddia etti.

Platin Haber