Ana sayfa HABERLER ANALİZ Haberleri AKP’li başkan hizmet isteyen vatandaşa çıkıştı: Allah sizleri kör etsin

AKP’li başkan hizmet isteyen vatandaşa çıkıştı: Allah sizleri kör etsin

122
0
PAYLAŞ
akpli-belediyebaskani

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde oturdukları sokağa hizmet isteyen vatandaşlar, AKP’li Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ile tartıştı. AKP’li belediye başkanı, hizmet edilmediğini öne süren vatandaşlara, “Eğer hizmet edilmediyse Allah beni kör etsin, edilmedi diyeni de sizleri kör etsin.” dedi.

Cihan Haber Ajansı’nın aktardığı habere göre, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesinde oturan vatandaşlar, evlerinin önünden geçen stabilize yolun asfaltlanması için eylem yaparak sokağı trafiğe kapattı. Belediye hizmetlerinden yaralanamadıklarını savunan mahalleli, toz nedeniyle pencereleri açamadıklarını, sokağa parke taşı döşenmesini ya da asfaltla kaplanmasını istedi.

Eylem yapıldığını haberini alan AKP’li Belediye Başkanı Bozdağ, mahalleye gelerek vatandaşlarla tartıştı.

Yol ortasında duran tenekeye tekme atan Bozdağ, “Allah’tan korkun, Allah’tan utanın, yolu kapatmaya devam edin, yolu yapıyor muyuz, yapmıyor muyuz, görün.” Sözleriyle vatandaşlara çıkıştı.

“KAN AKITIN, BİRBİRİNİZE GİRİN”

Belediye başkanının sert sözlerine karşılık veren çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık, Bozdağ’a “Bir bayana öyle konuşulmaz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine belediye hizmetlerini anlatan Bozdağ, sözünün sık sık kesilmesine sinirlendi.

Vatandaşlardan birinin, “O zaman burada kan gövdeyi götürür” demesi üzerine Başkan Bozdağ “Akıtın, yap yap, kan akıtın, birbirinize girin, yapın o zaman.” diyerek karşılık verdi.

“BELEDİYE BAŞKANIYSAM BANA KAFA TUTMAYIN”

Vatandaşlara devletin kurumlarına kafa tutulmayacağı tembihinde de bulunan Bozdağ, “Şunu yapmayın, ben belediyenin şu anda belediye başkanıysam bana kafa tutmayın. Kuruma, devlete kafa tutmayın. Ben gitsem de başka bir arkadaşımız da gelse belediyenin görevidir yapacak. Bunu anlayın diyorum ya niye anlamıyorsunuz? Siz, 3 günde bitecek şeyi bu hareketleri yapmakla yanlış yapıyorsunuz. Ben şunu söyleyeyim size; eğer hizmet edilmediyse Allah beni kör etsin, edilmedi diyeni de sizleri kör etsin.” diyerek bölgeden ayrıldı.

Oda TV