Ana sayfa HABERLER SİYASET Haberleri Erdoğan O koltuktan Düşecek, Başkanlık Hayal

Erdoğan O koltuktan Düşecek, Başkanlık Hayal

43
0
PAYLAŞ
erdogana-baskanlik-hayal

CHP’li Öztürk: “Sayın Cumhurbaşkanı başkanlık sistemi diye bağıra bağıra o koltuktan aşağıya düşecek, haberi yok.”

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, “Sayın Cumhurbaşkanı başkanlık sistemi diye bağıra bağıra o koltuktan aşağıya düşecek, haberi yok. Hevesi kursağında kalacak” dedi.

-“FIRIL FIRIL, HİÇ ALDATILACAK GÖZ YOK ONDA”-

Öztürk, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamalarını değerlendirerek şöyle dedi:

“Recep Tayyip Erdoğan’da hiç aldatılacak göz var mı, bakıyor musunuzun siz onun gözlerine, fırıl fırıl, hiç aldatılacak göz yok onda. O aldatıldım diye Türk milletini aldatmaya çalışıyor. Onun için de parlamenter sistem askıya alındı diyor.

Sayın Cumhurbaşkanı başkanlık sistemi diye bağıra bağıra o koltuktan aşağıya düşecek, haberi yok. Hevesi kursağında kalacak. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye başkanlık sistemi getirmeye gücü yetmez.”

-“ALDATILAN CUMHURBAŞKANININ DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”-

Aldatılan Cumhurbaşkanının derhal istifa etmesi gerektiğini iddia eden Öztürk, “Zaten kendisi bir türlü cumhurbaşkanlığına alışamamıştır. AKP grup başkanvekili gibi davranmaktadır” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki kavganın “aile içi konu” olmadığını ifade eden Öztürk, “Cumhuriyet savcıları bu olayın üzerine gitmelidir. Hem de beklemelerine gerek yok, şafak vakti alacakaranlıkta hem Bülent Arınç’ı hem de Gökçek’i gözaltına almaları lazım” dedi.