Ana sayfa HABERLER Ak Parti İktidarında Erdoğan’a hatırlatma: Milleti parmak sallayarak terbiye eden kim?

Erdoğan’a hatırlatma: Milleti parmak sallayarak terbiye eden kim?

96
0
PAYLAŞ
recep-tayyip-erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaf buluşmasında konuştu. Erdoğan, 1993 yılında eleştirdiği başkanlık sistemini şimdi savunurken, başkanlık sistemini şu günlerde eleştirenlere sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan’a hatırlatma: Milleti parmak sallayarak terbiye eden kim? – VİDEO
Haber görseli

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Türkiye güçlendikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Dün toplu iğne bile üretemeyen bir Türkiye vardı. Dün 70 cente muhtaç bir Türkiye vardı. Bölgesel ve küresel konumuyla artık bambaşka bir Türkiye var. Artık Türkiye’deki bu idari yapıda elbise Türkiye’ye dar geliyor. Bunu aşmamız lazım. Türkiye’yi eskinin kriterleriyle değerlendirenler gerçeği göremiyorlar. Başkanlık sistemi tartışmasında da yanlış yerde duruyorlar.

Bir muhalefet partisinin genel başkanı diyor k; Biz Erdoğan’ın siyah dediğine beyaz, beyaz dediğine siyah deriz. Güya büyük bir laf edecek. Bunu yaparken küçüldükçe küçülecek. Yani sen beyaz olduğunu biliyorsun Erdoğan söylediği için kabul etmiyorsun. Sırf biz önerdik diye kendi tarihlerine ters düşmek pahasına başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar. Başkanklık sistemi o siyasi partinin yıllarca söylediği sistemdir. Merhum Türkeş’in ifade ettiği sistemdir. Hiç kimse parmağını sallayarak terbiye edemesin diye başkanlık sistemi diyoruz.

Türkiye’ye bakıp da Kuzey Kore’yi görmek millet iradesine saygısızlıktır. Biz bu ülkede bir daha “Milli şef” olmasın vesayet odaklarından güç alınmasın diye başkanlık sistemini teklif ediyoruz. Bize diktatör diyenlerin kendi camialarında yaşananlara ne kadar tahammülsüz olduklarını gördük. Hadi tahammül edin neden edemiyorsunuz?

PARMAK VE ANANI DA AL GİT

Haber görseliErdoğan’ın “Hiç kimse parmağını sallayarak terbiye edemesin diye başkanlık sistemi diyoruz.” sözleri Mersin’de parmağını sallayarak “Ananı da al git” dediği vatandaşı akıllara getirdi.

Erdoğan millete parmak salladığı görüntüleri de unuttu – VİDEO
Haber görseli


ÜRDÜNLÜ PİLOTUN İDAM EDİLMESİ

Deaş’ın Ürdünlü pilotu yakma eylemini telin ediyorum. Pilota rahmet dilerken, ailesine baş sağlığı diliyorum. Böyle bir vahşet olamaz. Bizim dinimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Batı’da idam yok ama çıkın bir şeyler söyleyin. Nasıl oluyor da hiçbir suçu olmayan bu insanlar idam ediliyor?

Bana diyorlar ki cumhurbaşkanımız bu konuda biraz daha sakin olun. Nasıl sakin olacağız ya? Ne demiş Mehmet Akif; Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem; Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bizârım!