Ana sayfa Etiketler Toplumsal çöküntü

Etiket: toplumsal çöküntü

TÜİK Ortaya Çıkardı; Türkiye’de Boşanma Patlaması

Tür­ki­ye İs­ta­tis­tik Ku­ru­mu TÜ­İK, ha­ne hal­kı araş­tır­ma­la­rı­nın so­nuç­la­rı­nı açık­la­dı. TÜİK verileri, boşanmaların acı yüzünü ortaya çıkardı.

Boşanmaların yüzde 39,6’sı evliliğin ilk beş yılında, yüzde 21.8’i ise ikinci 5 yılda gerçekleşti. Araştırmaya göre itibarlı yaşamın nedeni ‘Düzgün aile’ gösterildi.

turkiyede-bosanma

Oktay Vural KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, KPSS operasyonların VIP torpili meşrulaştırmak ve KPSS sınavının kaldırılmasına zemin hazırlamak için yapıldığının söyledi.kpss-kumpasi

KPSS yerine AKPS

CHP'li hamzaçebi: "AKP öyle sınav mınav istemiyor. ‘Benim adamların gelsin, memuriyete girsin’ istiyor."

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'nu toplamasını eleştirerek, "Benim sayın Davutoğlu'na buradan önerim, bundan sonra her Pazartesi günü, bir davet beklemeden saraya giderek Bakanlar Kurulu'nu Sayın Erdoğan'ın emrinde toplamasıdır" ded
kpss

İşsizlikte korkutan yükseliş

Turkiye İstatistik Kurumu Ocak ayı işsizlik rakamlarını açıkladı.

turkiye-issizlik-artisi

Esnaftan Ak Parti’li Vekil Adayına Tepki: Ne Oldu Verdiğin Sözler?

AKP Yozgat Milletvekili adayı Abdulkadir Akgül, esnaf ziyaretinde şok tepkiyle karşılaştı.

Ak Parti Yozgat Milletvekili 1. sıra adayı Abdulkadir Akgül, seçim çalışmalarına esnaf ziyareti ile başladı.

esnaf

Devleti İyice Babalarının Çiftliğine Çevirdiler

AKP 30 PUANLA "YANDAŞ UZMAN" ALACAK

AKP'li adayların KPSS'den yüksek puan alamadıkları ve bundan şikayetçi oldukları ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bu durum sonrası MEB 30 puanla uzman almaya karar verdi.

AKP’li adayların sınavlarda başarılı olamayıp elendiği gerekçesiyle hükümetin hedefi olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kaldırılamayınca bu kez sınavdan kurtulmak için farklı uygulamalara gidildi.

akp-kpss

Asıl işsizlik yüzde 17.5

DİSK-AR TÜİK'in işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

akp-issizlik

Artık daha fakiriz

2014 büyüme rakamları açıklanırken dolar bazında milli gelir oranı ise 2014 yılında düştü. Türkiye'de kişi başı ekonomik seviye değişti. Artık daha fakiriz! daha-fakiriz

AKP Faturası Vatandaşa: TOPLUMSAL ÇÖKÜNTÜ

AKP iktidarının vatandaşa 12 yıllık faturası: Her Dört kişiden biri bunalımda, 25 bin kişi intihar etti, her dört çiftten biri boşandı, kadına şiddet % 1500 arttı.

CHP Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu’nun hazırladığı politika bildirisi, 12 yıllık AKP iktidarında toplumda yaşanan derin çöküntüyü ortaya koydu. Çalışmaya göre, Türkiye’de bugün her dört kişiden biri bunalımda, her dört evlilikten biri boşanmayla sonuçlanıyor. Cezaevindeki kişi sayısı 152 bini geçti.akpsorunu

AKP çalışanları yoksulluğa sürüklüyor

KESK hükümetin asgari ücret konusunda eleştirilerine aydınlık getirdi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), milyonlarca işçinin nasıl yaşayacağını doğrudan etkileyen asgari ücretin AK Parti eliyle yüzde 3+3 olarak açıklandığını belirterek, “Açlık sınırının altında bir asgari ücrette direten AKP hükümeti yalnızca asgari ücret alanları değil, emeği ile geçinen herkesin çalışma ve yaşam şartlarını yoksulluk ve köleliğe sürüklemektedir” diye konuştı.

akp-yoksulluk-yolsuzluk

ÖNE ÇIKANLAR