Ana sayfa Etiketler Türkiye haber

Etiket: türkiye haber

Yüzde 1’lik kesim dünyayı yiyor

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'ın araştırmasına göre, dünyadaki en zengin yüzde 1'lik kesimin mal varlığı, gelecek birkaç yıl içinde geri kalanların toplam mal varlığına denk düşecek.

Merkezi İngiltere'de bulunan Oxfam grubu tarafından yapılan araştırma, en zengin yüzde 1'lik dilime girenlerin, 2016'da küresel servetin yarısından fazlasına sahip olacağını ortaya çıkardı.

Dünyadaki en zengin yüzde 1'lik kesimin varlığı, 2009'da yüzde 44 iken, 2014'te yüzde 48'e yükseldi.

kapitalizim

Yağmurun Yağmasını AK Parti’ye Bağlayan Aday AK Parti’yi Topa Tuttu

Şanlıurfa’dan AK Parti aday adayı olan ve çıktığı yerel bir televizyon programında yağmurun yağmasını dahi AK Parti'ye bağlayan işadamı Mustafa Göktaş, listeye giremeyince partisinden istifa etti.

Bağımsız aday olan Göktaş, yine çıktığı televizyon programında AK Parti'ye ağır eleştirilerde bulundu. Sorular karşısında Göktaş, “AKP’yi sormayın, AKP’yi sildim, benim için bitti.” diyerek partinin ismine bile tahammül edemedi.
'ALLAH İMKAN VERMİŞ NE BEN, NE SEN DURDURABİLİRSİN' DEMİŞTİ

AK Parti’den aday adayı olan işadamı Mustafa Göktaş, bir ay önce çıktığı yerel bir televizyon programında AK Parti’yi öve öve bitiremedi.akpartili-vekiller

Türkiye’ye ekonomik çöküş uyarısı yapıldı

Erdoğan'ın ülkeyi felakete sürükleyen oyunlarının kıskancında kıvranan, Amerika faiz artıracak diye diken üstünde oturan Türkiye'de ekonomiye darbe indirebilecek bir kriz de konuşulmaya başlandı.

ekonomik-cokus

Türkiye İran’ın gerisinde

AKP, hazırladığı ‘Aile Paketi’ ile milyonlarca kadını eve mahkûm etmeye hazırlanırken 2012-2013 verileri baz alınarak hazırlanan ILO’nun ‘İş Hayatında ve Yönetimde Kadın...

Türkiye ile ilgili yapılan bu anket çok konuşulacak !

Avrupa Birliği tarafından Türkiye'de yaptırılan anketin sonuçları dikkat çekti. Türkiye'de işler kötüye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 63'ü geçti.

Avrupa Birliği’nin kamuoyu araştırmalarından sorumlu birimi Eurobarometer tarafından hazırlanan bir çalışma Türkiye’de önümüzdeki bir yıla olumsuz bakıldığını, hükümete güvenmeyenlerin oranının güvenenleri geçtiğini, AB üyeliğine verilen desteğin ise dibe vurduğunu gösteriyor.

anket

Türkiye Bankalarında Kredi Geri Ödeme Riski En Üst Düzeye Çıktı

Turizm ve enerji sektöründeki sıkıntılar ve Türk Lirası’ndaki değer kaybı sorunlu kredi sancısını giderek artırıyor.

banka-kredi

Teknolojik aletlere ek vergi geliyor.. (Bütçe onarılmaz açıklar var)

İğneden ipliğe ödenen yüksek vergilere bir yenisi daha eklendi.

Milliyet Gazetesi'nden Önder Yılmaz'ın haberine göre Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’ye gelen cep telefonu, bilgisayar (PC) ve elektronik aletlere anti-damping vergisi getireceklerini açıkladı.

vatandasa-kazik

TCDD’NİN SON 5 YILLIK ZARARI DUDAK UÇUKLATTI

TCDD, 2013’ü 1.3 milyar lira zararla kapattı. Sayıştay’a göre son 5 yıllık zararı 9.5 milyarı buldu...tcdd-zararda

Türkiye’nin Dış Borcu Dudak Uçuklattı

[caption id="attachment_3982" align="alignleft"]disborcSample image[/caption]
Türkiye'nin brüt dış borç stoku, bu yılın ilk çeyreğinde 392,8, net dış borç stoku ise 234,3 milyar dolar olarak gerçekleşti.

ÖNE ÇIKANLAR