Ana sayfa HABERLER Türkiye GERÇEKleri Türkiye’de yeni doğan her bebek 7 bin 500 dolar borçlu doğuyor..!!

Türkiye’de yeni doğan her bebek 7 bin 500 dolar borçlu doğuyor..!!

87
0
PAYLAŞ
borclu-turkiye

borclu-turkiye


Yalova’da konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, hükümeti eleştirerek Türkiye’de bebeklerin borçlu olarak doğduğunu dile getirdi.

Saadet Partisi Yalova 5. Genel Kongresi, Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Yapılan toplantıya İl Başkanı Celal Korkmaz’ın ile birlikte ilçe ve il teşkilatının üyeleri katıldı. Genel Başkan Mustafa Kamalak, burada yaptığı konuşmada temiz bir toplum, adaletli bir siyaset için doğru adresin Saadet Partisi olduğunu söyledi. İşsizlik oranının sürekli yükseldiğini dile getiren Kamalak, “Üretmeyen bir ekonomi, yatırım yapmayan bir ülkenin yoksulluğu yenmesi, işsizliğin üzerinden gelmesi mümkün mü? On yılı değil yirmi yılı düşünün. Milli Görüş’ten başka bu ülkede ağır sanayi, yerli sanayi, milli sanayi diyen var mı? Yok. Üretim yapmadan milli geliri nasıl yükselteceksiniz? Fabrikaları kurmadan, heleki eldeki fabrikaları satarak gençlere nasıl iş olanağı bulacaksınız? 10 yıl önce Türkiye’deki işsizlik oranı yüzde 6.6’ydı. Şimdi yüzde 10.5. Sürekli artıyor. İktidar sahipleri IMF’ye olan 23 milyarlık borcu ödedik diye böbürleniyor.

İyide şu 10 yıl içerisinde sadece dış borca eklediğin 306 milyar dolardan ne haber? Onu karıştırmayın diyorlar. Neden? Siz işbaşına geldiğinizde 80i aşkın yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dış borcu 129 milyar dolardı. Şimdi dış borç 450 milyar dolar. Bundan ne haber? Toplam dış borç, devlet borcu sıcak parayı da hesaba katarsak 800 milyar dolar. Ne haber? Henüz doğmamış bebekler, borçlu olarak dünyaya geliyor. Her bebek dünyaya 7500 Amerikan Doları borçlu olarak dünyaya geliyor. Hükümet borcun olmadığı gibi bir hava estirmeye uğraşıyor. Efendim, IMF’ye olan borcu ödedik diyor. İyi de IMF’ye olan borç devede kulak bile değil” dedi.

TBMM’de yapılan bütçe görüşmelerinde faizler için 54 milyar liralık ödeneğin ayrıldığına belirten Kamalak, Peki, borç yoksa bu faiz kime ödenecek? Neyin karşılığı bu? Diğer yandan bakıyoruz, 12 yıllık sürede tam 600 milyar lira faiz ödendi. Bu yılki ile yuvarlak 650 milyar lira faiz ödeniyor” diye belirtti.

Platin Haber