Ana sayfa HABERLER Türkiye GERÇEKleri Çocuk istismarını araştıracak komisyona Ensarcı Başkan

Çocuk istismarını araştıracak komisyona Ensarcı Başkan

48
0
PAYLAŞ

çocuk istismarı

 

Çocuk istismarını inceleyecek Meclis Araştırma Komisyonu başkanlığına, Ensar Vakfı’ını destekleyen AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

TBMM Genel Kurulunda, oybirliği ile kabul edilerek kurulan komisyon, başkanlık divanını belirlemek üzere ilk toplantısını yaptı.

TBMM komisyonu, toplantıda AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunçbaşkan seçilirken; AKP İstanbul Milletvekili Fatma Benli Başkanvekili, AKP İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir Sözcü, AKP Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da katip üye olarak seçildi.

TECAVÜZÜN ÖNÜNE YATANLAR MUTLU OLABİLİR

Karaman’da tecavüz skandalıyla ülke gündemine oturan Ensar Vakfı’nın Bartın’da yürüttüğü faaliyetlere her fırsatta destek verdiğini söyleyen AKP’li Yılmaz Tunç’un komisyona başkanlık edecek olması, tecavüz skandalını örtbas etmek isteyen siyasi iradeye “rahat bir nefes” aldırdı.

Komisyon Başkanı Yılmaz Tunç’un resmi internet sayfasında, 07.12.2015 tarihinde Ensar Vakfı Bartın Şube Müdürü’nü makamında ağırladığını duyurmuştu.

1) KOMİSYON BAŞKANI YILMAZ TUNÇ’UN ENSAR SEVGİSİ

Tunç’un sitesinde, Komisyon Başkanı’nın Ensar Vakfı’nın çalışmalarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptığı not düşülmüş:

“Milletvekili Tunç’ta Bartın’da Ensar Vakfı’nın çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, öğrencilerimizin iyi eğitim alabilmeleri, onların milli ve manevi değerlerle mücehhez birer evlat olarak yetişmeleri için vakfa gereken desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.”

Tunç ayrıca milletvekilliği adaylığı sırasında yakın ilişki de olduğu vakfın Bartın’daki toplantılarına katılarak konuşma yapmış. Vakfın Nisan 2015’te düzenlediği kahvaltılı toplantısında seçim konuşması yapan Tunç, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin çıtasını yukarılara taşıdığını kaydetmişti.

Aynı zamanda Meclis Adalet Komisyonu üyesi olan Tunç’un söz konusu destek görüşmeleri kişisel web sayfasında da yer alıyor.

Tunç ile toplantıya katılan bir diğer AKP’li vekil adayı Mustafa Yelkenci de toplantıda yaptığı konuşmada Ensar Vakfının çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtmiş, ‘en güzel hizmetin eğitime yapılan hizmet olduğunu, Ensar Vakfının da bu amaçla değerlerimize uygun bir gençlik yetiştirmenin gayretinde olan insanlar tarafından yönetildiğini’ söylemişti.

2) KOMİSYONUN DİĞER ÜYESİ FATMA BENLİ DE ENSAR’A YAKIN BİR İSİM

Komisyona başkanvekili olarak seçilen AKP İstanbul Milletvekili Avukat Fatma Benli de
vakfın Kastamonu’daki çalışmalarını destekleyen bir diğer siyasetçi olarak karşımıza çıkıyor.

AKP’li Benli, Şubat ayında vakfın yöneticileriyle yaptıkları görüşmeyi; Twitter hesabından “Kastamonu Ensar yöneticilerimizle öğrencilerimiz için neler yapabileceğimizi konuşmuştuk” ifadeleriyle paylaşarak, tecavüzcü Ensar yöneticilerine teşekkür etmişti.

3) DİĞER ENSAR SEVİCİ ÜYE: ERKAN KANDEMİR

Yine komisyon sözcüsü olarak seçilen AKP İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir de, Ensar Vakfı’nın önde gelen destekçileri arasında.

Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile sözlerinin ardından Kılıçdaroğlu için “Ruh sağlığı bozuk” diyen Kandemir de vakfın 2015 Ekim ayında Küçükçekmece’de düzenlediği toplantıya katılarak, programda konuşma yapmış bir isim.

29 Ekim 2015’te Erkan Kandemir’i, Ensar Vakfı’nın düzenlediği “Tecrübe Konuşuyor” etkinliğinde görüyoruz:

(İleri Haber / Meryem Yıldırım + Çağdaş Ses / Haber Merkezi)