Ana sayfa HABERLER Türkiye GERÇEKleri Sağlık Bakanlığı’nda 450 ” YANDAŞ ” Atama Daha

Sağlık Bakanlığı’nda 450 ” YANDAŞ ” Atama Daha

98
0
PAYLAŞ
saglik-bakanligi

saglik-bakanligi

 


Tek başına iktidarı kaybeden AKP, giderayak kamuda kadrolaşmaya devam ediyor.

AKP’nin seçimden sonra bürokraside hız verdiği kadrolaşma devam ediyor. Kadrolaşmanın durağı bu kez Sağlık Bakanlığı oldu.

Türkiye genelindeki taşra teşkilatlarında il sağlık müdürlüğüne 300, Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne ise 150 olmak üzere toplamda 450 adet şube müdürlüğü kadrosu için yarın görevde yükselme sınavı yapılacak.

Yapılacak bu sınavı kazanacak isimlerin şimdiden belli olduğu ve sınavın yalnızca görüntüyü kurtarmak için yapıldığı iddia edildi.

Sağlık Bakanlığı’ndaki yandaş olmayan bürokratlarsa sınavın ve 450 şube müdürlüğü kadrosuna yapılacak atamalarının yeni hükümet dönemine bırakılmasını istedi.

Yandaş olmayan bürokratlarsa sınavın ve 450 müdürlük kadrosuna yapılacak atamanın yeni hükümet dönemine bırakılmasını istedi.

KAZANACAK İSİMLER BELLİ

AKP daha önce çıkardığı 663 sayılı KHK’yla Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatındaki bütün şube müdürleri, müdür yardımcıları ve hastane müdürlerini görevden alıp bu kadroları “Araştırmacı” yapmıştı. Yerlerine ise geçici görevlendirmeyle AKP’ye yakın isimler atanmıştı. Böylece taşra teşkilatındaki memura kadar bürokrasisinde AKP’li olmayan isimler sıfırlanmıştı.

Taraf