Ana sayfa Etiketler Vatan haini

Etiket: vatan haini

Yüzde 1’lik kesim dünyayı yiyor

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'ın araştırmasına göre, dünyadaki en zengin yüzde 1'lik kesimin mal varlığı, gelecek birkaç yıl içinde geri kalanların toplam mal varlığına denk düşecek.

Merkezi İngiltere'de bulunan Oxfam grubu tarafından yapılan araştırma, en zengin yüzde 1'lik dilime girenlerin, 2016'da küresel servetin yarısından fazlasına sahip olacağını ortaya çıkardı.

Dünyadaki en zengin yüzde 1'lik kesimin varlığı, 2009'da yüzde 44 iken, 2014'te yüzde 48'e yükseldi.

kapitalizim

PTT’DE 6.4 MİLYONLUK SKANDAL

PTT Denetim Birimi, 44 çalışanın, 6.4 milyon TL'yi zimmetine geçirdiğini belirledi.

PTT Denetim Birimi'nin raporuna göre kurumun 6.4 milyon lirası kurum çalışanları tarafından zimmet altına alındı.

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre PTT Bank'ta 44 personelin 6.4 milyon lirayı zimmetine geçirdiği, 48 kişinin de sahte kimlikli kredi çektiği belirlendi. , Sayıştay, PTT Bank'a Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) mevzuatının uygulanmasını önerdi. PTT Bank mevduat toplamadığı için bu mevzuata tabi değil. Sayıştay'ın 2013 yılı PTT Raporu'nda 1 Ocak 2013'ten 28 Mayıs 2014'e kadar geçen dönemde PTT Denetim Birimi tarafından 44 adet zimmet olayı tespit edildiği, 6.4 milyon liranın zimmete geçirildiği belirtildi.

ptt-skandal

AK Parti dönemi için korkutan belge: Milli servetin yarısı yabancıların elinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun her fırsatta "Gerçek milliyetçi biziz. Milliyetçilik lafla olmaz" söylemleriyle muhalefete yüklenmesine CHP'li Aykut Erdoğdu'dan belgeli yanıt geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu sosyal medyada, "AK Parti döneminde milli servetimizin yaklaşık yarısı yani 672 Milyar dolarlık varlığımız yabancıların eline geçti" mesajı yazarak, Uluslararası yatırım pozisyonu başlığıyla bir belge paylaştı.

turkiye-isgal-altinda

ÖNE ÇIKANLAR