Ana sayfa Etiketler Yandaş

Etiket: yandaş

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Yandaş Medyaya Reklam Kıyağı

Sayıştay raporuna göre, Halk Bankası, 2013 yılında 145 milyon TL reklam harcaması yaptı.halkbank-yolsuzluk

Türkiye Özgecan’a ağlıyor, Bilal Onassis’i solluyor: 18 milyon dolar

Türkiye, hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı konuşurken Bilal Erdoğan boş durmuyor.bilalemi

TURGEV’e ‘yürü ya kulum’

TÜRGEV'in yurt olarak kullandığı kamu kaynaklı gayri menkul varlığı son iki yılda 4 kat büyüdü. Daha önce yurt tanıtımlarını katalog üzerinden yapan vakıf, artık tanıtımda ‘Google Maps’ kullanıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdağan'ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın, (TÜRGEV) kamu kaynaklı gayri menkul varlığı son iki yılda rekor seviyede artış gösterdi. Yaklaşık 5 bin lira ile kurulan TÜRGEV’in 2011 yılında vergi muafiyeti tanınmasıyla birlikte 2012 yılındaki maddi mal beyanı 156 milyon liraya ulaştı. Vakfa ait tespit edilebilen kamu kaynaklı yurt sayısı ise son verilere göre 23'e yükselmiş durumda. Yönetim Kurulu Başkanlığını Ahmet Ergün'ün yaptığı TÜRGEV'in kurul üyeleri arasında Bilal Erdoğan'ın dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük kızı Esra Albayrak, AKP İstanbul Milletvekilleri Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir gibi isimler de yer alıyor.

turgev-yolsuzluk

Sümeyye’ye Suikast Yalanı Patladı !

Emre Uslu ile CHP'li Umut Oran ve Akif Hamzaçebi arasında geçtiği iddia edilen Sümeyye Erdoğan’a suikast konuşmalarının da yer aldığı, bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı.[caption id="attachment_4192" align="alignnone"]sumeyyeye-suikast-yalaniSümeyye'ye Suikast Yalanı Patladı ![/caption]

Soma Holding’in 900 Milyon Dolarlık Rantına 1 Milyon Liralık Ceza!

Plan tadilatıyla inşaat hakkının 3 kat artırılarak 900 milyon dolar rant sağlanan Spine Tower projesine sadece 1 milyon 83 bin lira para cezası kesildi...[caption id="attachment_4240" align="alignnone"]soma-holdingSoma Holding'in 900 Milyon Dolarlık Rantına 1 Milyon Liralık Ceza![/caption]

Sancak’ın Erdoğan Aşkının Yeni Meyvesi 100 TOMA

Erdoğan’ı tüm ailesini feda edecek kadar sevdiğini açıklayan Ethem Sancak’ın ‘aşkı’nın sebebi anlaşıldı. Sancak’ın Emniyet’in 100 TOMA alımını öngören gizli ihalesini kazandığı...

Mazot Lüks Tekneye 2,16, Traktöre 4 TL

Lüks tekne sahiplerine ÖTV’siz yakıt verilirken çiftçiden iki kat vergi alınıyor. Çiftçiye yaklaşık 4 liraya mal olan akaryakıtı, tekne sahipleri 2,16 liradan alıyor.

6 milyon çiftçinin pahalı mazot yüzünden para kazanamadığını söyleyen Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, “ÖTV kalkarsa üretim de artar.” dedi.

akparti-yandaslari

Kamu Bankaları 5 Yılda Yandaş Medyaya 1 Milyar TL Reklam Vermiş

Kamu bankalarının son 5 yıllık reklam bütçesi de 1 milyar TL’yi aştı. AKP iktidarında yandaş medya havuzunun en büyük reklamvereni kamu bankaları oldu.

kamu-bankalari

ÖNE ÇIKANLAR