Ana sayfa Etiketler Yasa

Etiket: yasa

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Yandaşa Peşkeş Çekilen İhaleler Artık Adrese Teslim

Devlet ihalelerinin hükümete yakın şirketlere verildiğine yönelik tartışmalar sürerken Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) açıkladığı istatistikler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

yandas-ihale

Ümit Kocasakal: Bu bir yasa değil rejim değişikliğidir

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, özgürlükleri ve anayasal hakları kısıtlayan ''İç Güvenlik Yasa Tasarısı''nı değerlendirdi. Kocasakal, ''Yapılmak istenen faşist, baskıcı, zorba sistemin yasallaştırılmasıdır. Bu aslında yasa değil, rejim değişikliğidir'' dedi.

Polis devleti olma yolunda son adım olarak nitelendirilen ve yurttaşların anayasal hakkı olan toplantı, gösteri ve protesto hakkı başta olmak üzere, telefonlarının dinlenmesi, savcı ve hakim kararı olmaksızın polise 48 saat gözaltı yetkisi verilmesi, toplumsal olaylarda yüzünü kapatanların 'terör örgütü üyesi' sayılacağı benzeri maddeler içeren ''İç Güvenlik Yasa Tasarısı''na tepkiler gün geçtikçe artıyor.

umit-kocasakal

TMSF ne kamu parasını ne yasayı takıyor

TMSF, Erol Aksoy’un bankacılık krizinde el koyduğu Boğazköy’deki 55 bin metrekarelik arsasının değerini 27 milyon TL düşürüp BİM’e sattı. Bugün; bankacılık krizinin,...

Keser döndü, sap döndü, HESAP Çok Yakında

Balyoz Davası'ndan beraat eden Çetin Doğan, Hakan Büyük ve Nedim Ulusan, Mahkeme Başkanı ve üyelerini, Yargıtay 9. Daire Dairesi'ni ve yargıtay savcısını şikayet etti.

Balyoz Davası'nda haklarında beraat kararı verilen sanıklardan Çetin Doğan, Hakan Büyük ve Nedim Ulusan, haklarında mahkumiyet kararı veren kapatılan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkeme Başkanı ve üyelerini, aynı zamanda kararı onayan Yargıtay 9. Daire Dairesi Başkan, üye ve yargıtay savcısını şikayet etti.

keserdondu-sapdondu-hesap-cokyakinda

Kamuda Kiralama Adı Altında Soygun

Kamuda Kiralama Gideri Patladıkamu-kiralama

İşte İç Güvenlik paketinin hayatımızı değişecek 10 maddesi

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen İç Güvenlik Paketi görüşmelerinde 10 madde kabul edildi.

Dün saat 14.00'da açılan TBMM Genel Kurulu'nda İç Güvenlik Paketi görüşmelerine saat 21.30'da geçildi. TBMM'de İç Güvenlik Paketi'nin ilk 10 maddesi onaylanırken, yasaya göre yanında biber gazı taşıyanlara 30 aydan 48 aya kadar hapis cezası istenebilecekfaizci-diktator-yikiliyor

Hükümet İstediği Herkesin Malvarlığına El Koyabilecek

Torba yasaya göre teröre destek iddiasıyla şirketlere kayyum atanmasının şartları genişletildi. İzlenen şirketler ile yöneticilerinin istihbarat takipleri de kolaylaştı

mal

Emniyette 5 Bin Polise Tayin, Ak Parti Emniyeti Sıfırlıyor

Emniyette 1142’si birinci sınıf olmak üzere 1776 emniyet müdür ve amirinin emekliye sevk edilerek tasfiye edilmesinin ardından polislere yönelik ikinci operasyon yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü,...

ÖNE ÇIKANLAR