Ana sayfa Etiketler Zarar

Etiket: zarar

Yalova Devlet Hastanesinde Büyük Yolsuzluk

Raporla doner sermaye vurgunu berlilendi..sgk-dolandiriliyor

Türkiye’nin ihracatı kaygı verici

Financial Times, TİM verilerine göre ihracatın Ocak ayında yüzde 9.8 oranında gerilediğine dikkat çekerken “Ocak ayının tedirgin edici ticaret rakamları paniklemek için...

TCDD’NİN SON 5 YILLIK ZARARI DUDAK UÇUKLATTI

TCDD, 2013’ü 1.3 milyar lira zararla kapattı. Sayıştay’a göre son 5 yıllık zararı 9.5 milyarı buldu...tcdd-zararda

Soma Madeni Taş Satmış, Devlette Almış

Soma'da 301 işçiye mezar olan maden şirketi kömür diye taş satmış, devlet de bunları satın almış!

akp-yandasi

Reform yaptılar ama SGK’yı batırdılar

Sosyal güvenlik açıkları, “bütçelerin kanayan yarası” oldu.

sgk-batti

Komşulara İhracat Çöktü

Dış politikadaki başarısızlığın ihracatçıya faturası ağır oldu. Komşu ülkelere ihracat 2015'te ortalama yüzde 25 gerilerken, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve Irak'a ihracatta büyük düşüş gözlendi.
ihracat

Erdoğan’ın temelini attığı 27 milyon lira çöpe gitti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ‘imara aykırılık’ ve ‘mania hattı’ engeline takıldığı için 6 yıldır atıl bekleyen kulenin imar planı değişikliğini reddetti. İnşaatına 27 milyon lira harcanan 144 metrelik kule yıkılacak.

Ankara Keçiören’de temelleri 12 yıl önce atılan, imara aykırı olduğu gerekçesiyle ‘kaçak’ yapı olarak görülen Cumhuriyet Kulesi için Keçiören Belediyesi’nin hazırladığı imar plan değişikliği, önceki akşam Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geldi.

Meclis’in İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Keçiören Belediyesi’nin hazırladığı 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğini ‘planlama ilke ve esaslarına aykırı’ olduğu gerekçesiyle CHP, MHP ve BBP’li komisyon üyelerinin muhalefetine rağmen AKP’li üyelerin oylarıyla reddetti.

akparti-halkin-paralari

Erdoğan’a hakkımı helal etmiyorum

70 yaşındaki vatandaş, "Hakkımı helal etmiyorum Tayyip sana" diye bağırdı. ALMANYA'nın Köln kentinde, İslam karşıtı Pegida'nın uzantısı Kögida adlı grubun düzenlediği gösteriyi protesto için yapılan mitinge katılan AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Metin Külünk, yeşil sermaye mağdurunun protestosuyla karşılaştı.

tayyip-erdogan

AKP madenleri batırdı

Sayıştay'ın TKİ ve TTK raporlarına göre kurumlarda büyük zarar var. Soma’da 301, Ermenek’te 18 madenci “iş cinayetlerine” kurban giderken Sayıştay’ın Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) raporları yeni faciaların kapıda olduğunu gözler önüne serdi. Sayıştay’ın TKİ raporunda, 6 bin 773 personelle çalışılacağı öngörülmesine karşın ortalama 6 bin 131 personelle çalışıldığı, yıl sonu personel sayısının ise bir önceki yıla göre 1200 kişi azalarak 5 bin 159 kişiye gerilediğine dikkat çekildi.

akpnin-maden

10 milyar lira buhar oldu

Meclis’te görüşülme takvimi sona eren KiT’lerin bir yıllık zararı kurumların ne kadar kötü yönetildiğini ortaya koydu.

10milyarlira-buharoldu

CHP KİT Komisyon üyeleri Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş ve Adana Milletvekili Turgay Develi zararı Yurt Gazetesi’ne değerlendirdi. Develi, “Bu zarar, buzdağının görünen yüzü. Asıl rakam daha yüksek” derken Sarıbaş ise “Devlet kurumları çiftlik gibi yönetiliyor” dedi.

ÖNE ÇIKANLAR